Docházkový systém

Přístupové systémy a kontrola vstupu

Mechanické přístupové systémy jsou používány již několik tisíc let a slouží k omezení vstupu nežádoucích osob do vybraných prostor a v současné době používá každý z nás, například dveře, zámky, mříže.

Až v posledních několika desetiletí jsou používány elektrické systémy přístupu.
Instalací elektronických přístupových systémů se zabrání nekontrolovatelnému pohybu osob ve vyhrazených prostorech, pohyb osob lze omezit a kdykoliv měnit např. podle pracovního zařazení. Jednotlivé uživatele lze časově omezit, například tak že mohou vstoupit do vyhrazených prostor jen v určité, třeba v pracovní době.

Není nutné používat mnoho různých klíčů od dveří, stačí jen jeden čip a tím se ušetří čas a výrazně se zvýší komfort odemykání dveří. V případě ztráty nebo odcizení klíče je nutné vyměnit zámkovou vložku nebo v případě generálního klíče více vložek a všem oprávněným rozdat nové klíče, což je časově i finančně náročná operace, u přístupového systému stačí nahradit ztracený čip novým a tato výměna je obvykle provedena v řádu minut.

Čtečky mohou číst čipy nebo karty, ale mou být biometrické a mohou snímat otisk prstu, nebo například rozpoznávat obličej.


Výrobců přístupových systémů je mnoho. V současné době je nová ústředna Jablotron zajímavým řešením pro malé, ale i velké přístupové systémy za velmi příznivé ceny. Velkou předností Jablotronu je možnost vzdálené správy databáze, tedy v klidu od stolu kanceláře, nebo domova.

Docházkové systémy

Docházkové systémy slouží k evidenci přístupů, například pro zpracování podkladů pro výplaty. Docházkové systémy mohou být i v mobilním telefonu pro zaměstnance na cestách.

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby, nebo jen dotaz?
Neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí poptávkového formuláře.

Image​  Ověřte si platnost certifikace montážního partnera